Telefon 720 409 499 (pon.-pt. w godz. 12-18)

Specjalistyczne gabinety lekarskie

Gabinety | Endokrynologia

Częstość występowania chorób endokrynnych w Polskiej populacji jest duża, do najczęstszych patologii należą choroby tarczycy w tym wole guzkowe, zapalenia tarczycy oraz jej zaburzenia jej czynności (niedoczynność i nadczynność). W naszym gabinecie w ramach wizyty wykonywane jest badanie USG tarczycy, w przypadku konieczności biopsja zmian ogniskowych – „guzków”, z której materiał oceniany jest przez specjalistę patomorfologa – Dr n. med. Pawła Kurzawę z Zakładu Patologii Nowotworów Uniwersytetu Medycznego im. Karola Marcinkowskiego w Poznaniu.

Z uwagi na coraz większe rozpowszechenie badań obrazowych (tomografia), coraz częściej mamy do czynienia z przypadkowo rozpoznanym guzem nadnercza lub przysadki, którego stwierdzenie w części przypadków wiaże się z koniecznościa skierowania do szpitalnej diagnostyki endokrynologicznej, szczegółowej diagnostyki ambulatoryjnej, badź natychmiastowego wdrożenia leczenia.

Odrębna grupę poblemów zdrowotnych w którymi może się Państwo zgłosić do Gabinetu Endokrynologicznego na „Wildzie” sa zaburzenia miesiaczkowania czy nadmierne owłosienie. Szczególna uwagę kładziemy u naszych pacjentów na prawidłowa masę ciała. Do pacjentów zgłaszajcych się z nadmierna masa ciała, kierujemy „Program leczenia otyłości” – w ramach którego oferujemy kompleksowa opiekę endokrynologiczna, dietetyczna i psychologiczna.

Wyniki badań ostatnich lat wskazuja na niezmiernie ważna rolę prawidłowej funkcji tarczycy w prawidłowym przebiegu ciaży i rozwoju płodu, a nawet już wcześniej w przypadku niemożności zajścia w ciażę. Chociaż ocena funkcji tarczycy u ciężarnych, badź pań zabiegajacych o ciażę nie jest postępowaniem rutynowym, zalecamy jej wykonanie, a w przypadku stwierdzenia nieprawidłowości do gabinetu endokrynologicznego.